پاورپوینت تحقیق کنترل اتوماتیک

پاورپوینت تحقیق کنترل اتوماتیک پاورپوینت تحقیق کنترل اتوماتیک

دسته : مکانیک

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 690 KB

تعداد صفحات : 123

بازدیدها : 169

برچسبها : کنترل اتوماتیک کنترل سیستم

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه تحقیقاتی در مورد کنترل اتوماتیک با فرمت پاورپوینت در 123 اسلاید

پروژه تحقیقاتی در مورد کنترل اتوماتیک با فرمت پاورپوینت در 123 اسلاید

بخشهایی از متن پاورپوینت

مزیت کنترل خودکار

عملکرد بهینه سیستم های پویا و بهبود کیفیت و ارزانتر شدن فرآورده ها و گسترش میزان تولید و نیز ماشینی کردن بسیاری از عملیات.

کنترل علمی است که به تنظیم رفتار و یا مقدار کمیت های موجود در محیطهای مختلف عملیاتی (همانند محیطهای صنعتی) می پردازد. به عنوان مثال کنترل یک کوره به معنی تنظیم رفتار تغییرات دمایی یا مقدار دمای آن می باشد.

سیستم های کنترل را به دو دسته تقسیم می کنند

سیستم های کنترلی که مقدار متغیر تحت کنترل را روی عدد یا مقدار خاصی تنظیم می کنیم را سیستم های Regulation گوییم. (مثل تنظیم دمای کوره روی 1200 درجه)

سیستم های کنترلی که رفتار متغیر تحت کنترل را روی منحنی یا پروفیل خاصی تغییر می دهند را سیستم Tracking می گویند. (مثل هدایت موشک) ...

تعریف دقیق علم کنترل

علم کنترل روشهایی را معرفی می کند که در این روشها به منظور تنظیم خروجی سیستمها می توان با استفاده از محاسبات ریاضی ورودی مناسب را برای اعمال به سیستم به دست آورد. محاسبات ریاضی انجام شده به منظور به دست آوردن ورودی مناسب را کنترل گویند. (البته در حالت Regulation یا Tracking کنترلر باید قادر باشد اثر ورودیهای ناخواسته را کاهش داده یا در حالت ایده آل حذف کند.)

مدل سازی سیستمهای دینامیکی

سیستم مجموعه ای از اعضا است که از روی یک سری متغیرها (ورودی ها) یک سری خروجی تولید می گردد. ورودی می تواند بردار باشد و خروجی نیز می تواند بردار باشد.

هدف از مدل سازی این است که با امکانات موجود رفتار سیستم را پیاده سازی نماییم. هدف از مدلسازی ریاضی بیان ارتباط بین خروجی با ورودی یا ورودیها به صورت یک فرمول ریاضی یا معادله ریاضی می باشد. در اغلب موارد این ارتباط یک معادله دیفرانسیل می باشد که به آن معادله مشخصه سیستم یا معادله دیفرنس گفته می شود. بسته به این که قوانین فیزیک وشیمی وسایر موارد حاکم بر اجزای سیستم با چه دقت و صحتی انتخاب شده اند مدل ریاضی دقت و صحتش تضمین می شود. با توجه به ساده سازی های فیزیکی اغلب مدلهای به دست آمده تقریبی از عملکرد سیستم را در اختیار ما قرار می دهند.نیز بسته به این که معادله به دست آمده یک معادله خطی یا غیر خطی است سیستم را خطی (linear) یا غیرخطی (Non linear) می گویند.

سرفصل مطالب تحقیق:

تبدیل لاپلاس و مفاهیم آن.

مبانی و مفاهیم کنترل.

مدل سازی سیستمهای دینامیکی.

بررسی رفتار ترانزیست سیستمها.

معرفی انژکتور دررفتار سیستمها.

مکان ریشه ها.

پایداری.

دیاگرام bode و کاربردهای آن.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید