ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن

ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن
رشته تحصیلی : مواد و متالوژی

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 6

حجم فایل (به کیلوبایت) : 793

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 9900 تومان

خرید و دانلود

ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن 

چکیده :

 در این مقاله شرح مختصری از تکنولوژی ریخته گری رینک پیستون ساخته شده از چدن خاکستری با گرافیت کروی معرفی شده است . توجه به سیستم ذوب و اصلاح مذاب به عنوان مهم ترین عامل در تعیین ساختار و خواص این فلز می باشد .  مواد  و روش ها برای کنترل کیفیت محصول ساخته شده در نظر گرفته شده است 

مقدمه :

قبل از سال 1986 رینک پیستون برای موتورها تولید شد . آن یک حلقه برای فشرده سازی یا مقاومت بالا بود که از چدن با گرافیت  کروی   تولید شد . و همچنین نوعی از آن از چدن خاکستری تولید شد . در هر دو مدل ساخته شده از مواد برای تولید رینک پیستون استفاده شد . منطقه مرکزی از مقطع فشرده سازی اغلب یک ساختار انقباض گشاد را نشان داده است . 

ترکیبی از سه اصلاح ارائه دهد یا ساختار گرافیتی خوب را در قطعه ریخته گری شده بدست می دهد . چنین ساختاری پایدار در هر قالب تشکیل شده است . زمان ریخته گری از هر پایش و با زمان محل و نقل آن بیشتر از 5 دقیقه تجاوز نمی کند . درجه حرارت مذاب در پایان ریخته گری حداقل 1400 .C است .

به این ترتیب برای کنترل ریز ساختار و سختی ، ریخته گری رینک ها به صورت یک هشتمی انجام می شود . محتوای مجاز فریت در ساختار تا 5% است . یک شبکه استدیت بوجود می آید و سمنتیت ساختاری نیز در آن دیده می شود 

پس از ریخته گری به قالب ضربه زده می شود تا ساختاری ریزتر و باسختی بیشتر به دست بیاید . پس از نظارت بر ریخته گری و اتمام آن نمونه هایی برای تست سختی انتخاب می شود . مقادیر سختی نباید از EHRB تجاوز کند.