پرسشنامه هوش معنوی کازدین پرسشنامه هوش معنوی کازدین

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 13 KB

تعداد صفحات : 4

بازدیدها : 233

برچسبها : پرسشنامه هوش معنوی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه هوش معنوی کازدین

دانلود پرسشنامه هوش معنوی کازدین و همکاران 1986

پرسشنامه دانلودی حاضر مقیاس هوش معنوی بوده که توسط کازدین و همکاران در سال 1986 تهیه شده است. در ادامه توضیحاتی مختصر از فایل ورد پرسشنامه آورده شده است.

پرسشنامه 42 ماده ای هوش معنوی دارای 4 عامل می باشد. عامل اول دارای 12 ماده است . ماده هایی که روی عامل اول قرار گرفته اند به روشنی تفکر کلی و اعتقاد افراد را نشان می دهند ( برای مثال ماده های یازده : از اینکه گره گشای مشکل کسی باشم خوشحال می شوم. و هفده : معتقدم که نیرویی در هر لحظه حرکات و اعمال مرا هدایت و راهنمایی و رهبری می کند.) لذا عامل اول به عنوان تفکر کلی و بعد اعتقادی نامگذاری گردید. عامل دوم دارای 14 ماده می باشد . ماده هایی که روی عامل دوم قرار گرفته اند به روشنی توانایی مقابله و تعامل با مشکلات را نشان می دهند ( برای مثال ماده هشت : مشکلات زیاد مرا دچار یاس و ناامیدی می کند.

ماده نوزده: در هنگام روبرو شدن با مشکلات دچار تشویش و نگرانی می شوم . ) لذا عامل دوم به عنوان توانایی مقابله و تعامل با مشکلات نامگذاری گردید. عامل سوم دارای 9 ماده می باشد . ماده هایی که روی عامل سوم قرار گرفته اند به روشنی سجایای اخلاقی افراد را نشان می دهند ( برای مثال ماده بیست و پنج : سعی میکنم هر گاه با یک مشکل روبرو شدم ، تجربیات لذت بخش را به خاطر آورم . و ماده سی و یک : کاری را که شروع می کنم ادامه می دهم و همه ی مشکلات و دشواریهای آن را به جان می خرم.) لذا عامل سوم به عنوان پرداختن به سجایای اخلاقی نامگذاری گردید. عامل چهارم دارای 7 ماده می باشد . ماده هایی که روی عامل چهارم قرار گرفته اند به روشنی خودآگاهی و عشق و علاقه افراد را نشان می دهند ( برای مثال ماده شانزده : ما درست درجایی قرار داریم که می بایستی قرار داشته باشیم و کاری را انجام می دادیم که می بایستی انجام می دادیم. و ماده سی و هفت : اگرچه در زندگیم اشتباهات زیادی داشتم ، با این حال به خود افتخار می کنم. ) لذا عامل چهارم به عنوان خودآگاهی و عشق و علاقه نام گذاری گردید....

ویژگیهای پرسشنامه هوش معنوی کازدین

تعداد گویه ها :42

تعداد مولفه :4

روایی و پایایی : دارد

نحوه نمره گذاری : دارد

منبع :دارد

نوع فایل : ورد word و قابل ویرایش

تعداد صفحات : 4 صفحه

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید